problem z drukowaniem

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

problem z drukowaniem

Post autor: maciekwu »

nie mogę wydrukować wcześniej zapisanego ustawienia mapy. Próba wydruku generuje błąd z propozycją zamknięcia programu. Po wygenerowaniu tego błędu nie ma możliwości jakiegokolwiek wydruku. Zamknięcie programu i ponowne uruchomienie umożliwia wydruk ale oczywiście bez wykorzystania zapisanego ustawienia. Drukarka to Brother MFC-J6910DW
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z drukowaniem

Post autor: Jurek B. »

A czy gdy wygeneruje i zapisze Pan jakieś inne nowe ustawienie mapy to czy wtedy działa drukowanie?
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: problem z drukowaniem

Post autor: maciekwu »

ustawiłem nowy układ mapy do wydruku i zapisałem. Zmieniłem położenie kartki i spróbowałem wczytać toen nowy układ. Został wygenerowany błąd "Could not get handle for -Brother MFC-J6910DW Printer (Kopi-IP_192.168.1.44. Error=1801"i następnie strona ustawiła się w pozycji tak jak została zapisana. Próba wydruku wygenerowała następny błąd "{Operation not supported on selected printer."i wydruk nie nastąpił Spróbowałem w tej samej sesji wykonać dowolny wydruk i znów błąd "Operation not supported on selected printer" i wydruk nie nastąpił. Nie próbując drukować zapisanych ustawień mapy drukuję bez problemów
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z drukowaniem

Post autor: Jurek B. »

Widzę, że to drukarka sieciowa, sprawdziłem na swojej drukarce sieciowej i wszystko działa poprawnie.
Błąd u Pana może wynikać z różnych, nieznanych mi przyczyn. Jedna z nich to być może zapora systemowa blokująca dostęp do drukarki dla C-GEO.
Nie dam rady pomóc.
Proszę sprawdzić czy działa to poprawnie na drukarce podłączonej fizycznie do tego komputera, także na wirtualnej drukarce np. PDFCreator
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: problem z drukowaniem

Post autor: maciekwu »

działa prawidłowo przy podłączeniu sieciowym. Jak pisałem drukuje bez problemów (z C-GEo oczywiście)z wyjątkiem zapisanych ustawień mapy. Tak więc nie sądzę aby to była kwestia podłączenia drukarki
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z drukowaniem

Post autor: Jurek B. »

tak, to jest dla mnie jasne, że działa przy połączeniu sieciowym, sprawdziłem, że działa także przy wykorzystaniu zapisanych ustawień wydruku dla drukarki sieciowej.
Proszę przesłać do mnie pliki z zapisem ustawień wydruku - są one zapisane w katalogu projektu w pod katalogu mapy - nazywają się tak jak nazwa schematu wydruku i mają rozszerzenia: .ogr i .prt
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z drukowaniem

Post autor: Jurek B. »

Wyjaśniła się sprawa tego wydruku - gdy nazwa drukarki w systemie jest dłuższa niż 32 znaki, jest zapisywana w schemacie wydruku obcięta - sprawdzamy czy da się to naprawić, czy to kwestia ograniczeń kompilatora programu.
Poradzić sobie z tym można obecnie skracając nazwę drukarki poprzez wejście do Panelu sterowania:
Załączniki
jhgfiaec.png
jhgfiaec.png (49.71 KiB) Przejrzano 3327 razy
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: problem z drukowaniem

Post autor: maciekwu »

dzięki pomogło
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: problem z drukowaniem

Post autor: MarekOtt »

Problem z drukowaniem.

W oknie mapy, drukuję mapę ustawiając np. 5 kopii. Wszystko ładnie się wydrukuje. Następnie, wchodzę w raporty i drukuje z okna raportów któryś z raportów, poprzez kliknięcie ikonki drukowania. Z automatu drukuje 5 razy. Domyślam się że moduł drukowania zapamiętuje ostatnią opcję. Wystarczyło by może tylko by ilość kopi po każdej zmianie na więcej niż 1, wracała do wartości 1.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z drukowaniem

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie - poprawimy i będziemy usuwać zapis o kopiach po drukowaniu z mapy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: problem z drukowaniem

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Faktycznie - poprawimy i będziemy usuwać zapis o kopiach po drukowaniu z mapy
Posiadam najaktualniejszą wersje testową i problem z drukowaniem, który opisałem post nad panem Jurkiem B, dalej istnieje. Chciałem tylko przypomnieć o jego usunięciu, bo przed chwilą, znowu zmarnowałem 20 kartek ;).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z drukowaniem

Post autor: Jurek B. »

Sprawdziłem na wczorajszej wersji - u mnie jest ok - programista poprawił to tego samego dnia jak widzę w historii korespondencji.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: problem z drukowaniem

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Sprawdziłem na wczorajszej wersji - u mnie jest ok - programista poprawił to tego samego dnia jak widzę w historii korespondencji.
U mnie niestety nie.

Kiedy to się objawia ?

1.) Wchodzę w formularze, drukuje 6 kopi formularza.
2.) Wchodzę w raporty i klikam w okienku gdzie widzę raport ikonkę druku.
3.) Drukuje 6 razy ten sam raport
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z drukowaniem

Post autor: Jurek B. »

O właśnie - formularze - szukaliśmy w mapie i tam poprawiliśmy bo napisał Pan wcześniej o mapie - sprawdzimy formularze.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z drukowaniem

Post autor: Jurek B. »

Formularze już też ok - w aktualnej wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: problem z drukowaniem

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:O właśnie - formularze - szukaliśmy w mapie i tam poprawiliśmy bo napisał Pan wcześniej o mapie - sprawdzimy formularze.
Faktycznie, pisałem o mapie, bo w tamtym przypadku zdarzyło się to przy mapie. Z kolei pomyślałem że moduł drukowania działa globanie na cały program i że poprawienie wydruku z mapy, będzie działać też w pozostałych miejscach.

W każdym bądź razie dziękuje. Jak jeszcze kiedyś gdzieś coś znajdę, na pewno napiszę :).
ODPOWIEDZ