Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: geobar »

Po zainstalowaniu nowej wersji nie mogę zrobić zestawienia zgłoszonych prac. Po wskazaniu zakresu dat pojawia się pusty wykaz bez robót.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

ja nie wprowadziłem dat tylko zostawiłem puste i wykaz mi się wygenerował
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

geobar pisze:Po zainstalowaniu nowej wersji nie mogę zrobić zestawienia zgłoszonych prac. Po wskazaniu zakresu dat pojawia się pusty wykaz bez robót.
Dlatego ze zgloszenia wprowadzone w starszej wersji nie maja wypalnionego pola Data dokumentu - zadziala tylko tak jak wyzej napisal Rafal czyli bez dat.
Ew. mozna wejsc do edycji zgloszenia i kliknac OK - wtedy data dokumentu uzupelni sie z pola "Dnia"
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:Dzień dobry
Mam problem z Geo Organizerem:
dzisiaj rano wszystko śmigało bez zarzutu natomiast teraz program sam się zamyka zaraz po uruchomieniu nie wyświetlając żadnego komunikatu.
Proszę o pomoc
(Windows 7, intel i3, 2GB Ram)
Prosze sprawdzic czy jest polaczenie z netem i czy firewall nie blokuje geo organizera
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

Połączenie z internetem jest, firewall też nie blokuje.

Udało się uruchomić program ale trzeba było zmienić ustawienia -> zgodność z XP i poszło, co dziwne nie mam polskich znaków.
Po wyłączeniu zgodności też działa ale wciąż nie mam polskich znaków
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

Jeśli chodzi o wpisywanie to może klawiatura jest przełączona? Bo brak polskich liter przy odczycie starej bazy w nowej wersji był już sygnalizowany przez Autorów.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: PUG »

Witam ponownie.
Wracając do tematu wstawiania logo w miejsce nazwy firmy, czy będzie możliwe to kiedyś do zrobienia? Uważam, że nie chodzi tu tylko i wyłącznie o estetykę i wygląd samego zgłoszenia, ale myślę, że ułatwiło by to także pracę urzędników podczas wyszukiwania w stosach papierów odpowiedniego zgłoszenia, tym bardziej, że czcionka w tym formularzu jest na tyle jednolita, drobna i mało czytelna, że trzeba się dobrze naszukać, żeby odnaleźć w nim interesujące nas informacje. Może dałoby się też zrobić, żeby była możliwość pogrubiania, powiększania i podkreślania tekstu przy jego edycji w trakcie wypełniania formularza?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

A jak czytelne bedzie logo w tej malej kratce? Zwlaszcza ze jeszcze musi zmiescic sie tekst z nazwą firmy
pozdrawiam
grzes
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: PUG »

Zanim został opracowany przez Was GeoOrganizer, korzystałem z formularza opracowanego w arkuszu kalkulacyjnym, gdzie jest możliwość wstawiania obrazów z pliku. Logo nie musi być naprawdę duże, a jest dobrze widoczne i nazwa firmy też spokojnie się zmieściła. Prześlę Panu jutro na maila kopię takiego zgłoszenia do wglądu, może to coś wyjaśni.
Pozdrawiam.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: PUG »

Witam. Plik ze zgłoszeniem z logo firmy przesłałem na maila do pana Grzesia.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

PUG pisze:Witam. Plik ze zgłoszeniem z logo firmy przesłałem na maila do pana Grzesia.
Dziekuje za przyklad. Takie rozmieszczenie loga moze i ma sens jesli logo ma ksztalt podluzny w poziomie. Jak logo bedzie wydluzone w pionie to bedzie bardzo male i raczej nieczytelne. Pewnie bedzie trzeba zrobic to drukowanie loga opcjonalnie. Zajmę sie tym ale w drugiej kolejnosci. Na razie musze dokonczyc inne kluczowe funkcjonalnosci.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

W głównym oknie programu proponuję umożliwić decydowanie o widoczności kolumn.

Edit: OK, już widzę. Można sobie włączyć/wyłączyć w górnym lewym rogu :)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 15:32 przez k_batura, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: ariel0-0 »

Nazwa/nazwisko imię wykonawcy nie przenosi się do szablonu zawiadomienia o wykonanej pracy.
Może wzorem tabeli w C-geo, pokolorować wiersze w zależności od statusu.
Have a nice day
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: lfLF »

Okienko "WYKONAWCA PRAC GEODEZYJNYCH" w którym wymagana jest pieczątka i podpis GEODETY UPRAWNIONEGO, po wydrukowania formularza ma wys. 13mm, ja potrzebuję 20mm - czy mogę to sam zmienić?
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

ariel0-0 pisze:Nazwa/nazwisko imię wykonawcy nie przenosi się do szablonu zawiadomienia o wykonanej pracy.
lfLF pisze:Okienko "WYKONAWCA PRAC GEODEZYJNYCH" w którym wymagana jest pieczątka i podpis GEODETY UPRAWNIONEGO, po wydrukowania formularza ma wys. 13mm, ja potrzebuję 20mm - czy mogę to sam zmienić?
prosze pobrac i zainstalowac setup z pierwszego posta
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

...no Panie Grzesiu...zainstalowałem powyższą aktualizację i uruchomiłem nową funkcję test. Wrodzona ciekawość.
Teraz mam ok 30 000 robót ala ma kota :shock:
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

aż muszę sobie to sprawdzić :) haha :)


ehhh, już nie udało mi się pobrać wersji z "test" ...
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, 20:21 przez FaFaL, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

Często w formułowanych pismach należy cytować fragmenty przepisów prawnych, czy to w pismach dla klientów, wezwaniach na grunt, ale również w "walkach" z ODGiKami. W najnowszej wersji GeoOrganizera (26.09.2014) pojawiła się dodatkowa baza aktów prawnych którą każdy użytkownik może sobie wypełnić paragrafami którymi najczęściej musi się podpierać. Myślę, że to może być przydatne i brawa dla autorów :)

Czasami pojawiają się różne interpretacje przepisów, czy to w odpowiedziach prezentowanych przez GGK, GUGiK, czy też lokalnych WINGiKów itp.... (pliki PDF, jpg czy prezentacje z PowerPointa). Dobrze byłoby pomyśleć nad miejscem aby je gromadzić, a kto wie czy nie robić jakieś globalnej składnicy (tak jak z szablonami) aby geodeci się mogli wymieniać. To tylko taka luźna propozycja, która skojarzyła mi się z bazą aktów prawnych ....
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

k_batura pisze:...no Panie Grzesiu...zainstalowałem powyższą aktualizację i uruchomiłem nową funkcję test. Wrodzona ciekawość.
Teraz mam ok 30 000 robót ala ma kota :shock:
No coż testowalem sobie pracę przez internet i musialem wygenerowac sobie duzą bazę i niestety przez kilka godzin bylo na serwerze do pobrania. Zaraz pomysle jak to usunąc.
Ale co się uśmialem to moje :)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

na szczęście te roboty się zgrupowały pod "aaa" i teraz się hurtowo usuwają...
.......

o!... i usunęły się, po 5 minutach :)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

k_batura pisze:na szczęście te roboty się zgrupowały pod "aaa" i teraz się hurtowo usuwają...
.......

o!... i usunęły się, po 5 minutach :)
Czyli juz po problemie? Bo juz mam gotowe narzedzie do ich usuniecia
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

tak, wszystko gra
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek »

Przydałby się kontakt z Firmą Geobid i jakieś pliki wymiany(ekport- import) do ich Programu (Zgłoszenia online przez GEOPORTAL). Dla firm działających na takich ośrodkach (online) i takich ,które mają inny system ,lub go nie mają -byłby to faktycznie program(moduł) do kupienia.Uporządkowałby archiwizację w Firmie.
My pracujemy na ośrodku system Geobid (podwójna robota wklepywania a procedura prawie identyczna i natychmiast generuje się numer zgłoszenia), Geoinfo - (tu raczej komunikacja-wymiana to marzenie ściętej głowy),i brak systemu online(-ale może w niedługim czasie.........pewnie Geobid-w naszym rejonie to najpopularniejszy system)
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Cruck

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Cruck »

Witam.
Czy możliwe jest dodanie kilku "okienek" z dodatkowymi danymi w robocie (np w zakładce Dane dodatkowe), oraz możliwość wstawiania tych danych do szablonów ?
Piotr
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: geobiuro »

Dzień Dobry
Kilka sugestii do GeoOrganizatora

Dla sprawnej i komfortowej organizacji pracy w geodezji są bardzo przydatne, tworzone automatycznie formularze: zawiadomienia o wznowieniu znaków granicznych, wezwania do rozgraniczeń, książka nadawcza, oraz ułatwienie tworzenia sprawozdania, dobrze by było tworzyć na bieżąco bazę z osobami fizycznymi, instytucjami (urzędy, firmy, PODGiK) jako właścicieli nieruchomości gruntowych lub zleceniodawców.
Do tej pory korzystałem i nadal korzystam z programu "Operat2" oraz z ePODGiK Geo-Systemu ale to wszytko po zmianach przepisów prawnych jest mało funkcjonalne zmusza do prowadzenia podwójnych katalogów prac geodezyjnych.
Bardzo przydatna i ułatwiająca byłaby również możliwość tworzenia własnych słoników oraz baz w zależności od aspektów opracowywanego zagadnienia.
Jeszce raz zwracam uwagę na dużą przydatność tworzenia automatycznego; zawiadomień, wezwań, książki nadawczej oraz ułatwienie tworzenia sprawozdania na które obecnie jest kładziony duży nacisk.
Bardzo proszę o wnikliwe rozpatrzenie rzeczonych sugestii, jestem mocno do nich przekonany i coś takiego bym chciał mieć do dyspozycji.

Z poważaniem
AM
Zablokowany