Błędny budynek

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Błędny budynek

Post autor: Tomek83 »

Mam problem z importem budynków z pliku gml.
Po zaimportowaniu część budynków rysowana jest linią przerywaną jak na załączniku.
Nie mogę tego poprawić edycją.
Poproszę o pomoc.
Załączniki
GB_IV_6640_8_1581_2023_ex_63_GML_EGIB_72.zip
(35.91 KiB) Pobrany 20 razy
błąd budynku.jpg
błąd budynku.jpg (35.5 KiB) Przejrzano 916 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Błędny budynek

Post autor: FaFaL »

Budynek jest wczytany jako podziemny i dlatego jest linią przerywaną. Jeśli wejdzie Pan w jego atrybuty (ikonka i z kartką) i zmieni kod na zwykły budynek to program spyta o nową stylizację, jeśli Pan potwierdzi to zaktualizuje się wygląd budynku.
Dzieje się to dlatego, że w pliku GML brak zapisanych obowiązkowych informacji o liczbie kondygnacji (i np. o funkcji budynku co też jest obowiązkowe). Ponieważ brak w budynku kondygnacji nadziemnych to pewnie jest budynkiem podziemnym - taka na razie jest logika w programie.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2023, 21:11 przez FaFaL, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Błędny budynek

Post autor: Tomek83 »

Ale dlaczego C-Geo wczytuje go jako podziemny skoro w EWMAPie jest poprawnie wprowadzony?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Błędny budynek

Post autor: FaFaL »

Tomek83 pisze: 12 gru 2023, 21:02 Ale dlaczego C-Geo wczytuje go jako podziemny skoro w EWMAPie jest poprawnie wprowadzony?
No nie jest poprawnie wprowadzony bo w pliku GML brak danych o liczbie kondygnacji:

Dzieje się to dlatego, że w pliku GML brak zapisanych obowiązkowych informacji o liczbie kondygnacji (i np. o funkcji budynku co też jest obowiązkowe). Ponieważ brak w budynku kondygnacji nadziemnych to pewnie jest budynkiem podziemnym - taka na razie jest logika w programie.
2023-12-12_211230.jpg
2023-12-12_211230.jpg (414.46 KiB) Przejrzano 894 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Błędny budynek

Post autor: Tomek83 »

A teraz wszystko jasne. Ogólnie w moim ośrodku budynki są tylko częściowo poprawnie zrobione. Nie mają uzupełnionych atrybutów. Ale wcześniej nie było z tym problemu podczas wczytywania pliku gml. Będę musiał teraz ręcznie je poprawiać podczas wczytywania. Czy można to jakoś ustawić aby nie tworzyły się budynki podziemne tylko domyślnie budynki. Na cały mój powiat są może z 2 budynki podziemne o innych nie słyszałem.
Andyjas
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 31 lip 2019, 15:06

Re: Błędny budynek

Post autor: Andyjas »

U mnie w ośrodku jest w niektórych obrebach ten sam problem. Najprawdopodobniej, wynika to z faktu "szybkiego" tworzenia obiektów z wektorów w ewmapie, tak aby powstał Gml, a efekt nikogo z ośrodka nie interesuje. Dostałeś gmla, to się ciesz a i tak go poprawisz, bo to Twój obowiązek. 😁
Asia T.
Team
Team
Posty: 704
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Błędny budynek

Post autor: Asia T. »

Tomek83 pisze: 12 gru 2023, 21:20 A teraz wszystko jasne. Ogólnie w moim ośrodku budynki są tylko częściowo poprawnie zrobione. Nie mają uzupełnionych atrybutów. Ale wcześniej nie było z tym problemu podczas wczytywania pliku gml. Będę musiał teraz ręcznie je poprawiać podczas wczytywania. Czy można to jakoś ustawić aby nie tworzyły się budynki podziemne tylko domyślnie budynki. Na cały mój powiat są może z 2 budynki podziemne o innych nie słyszałem.
Proszę pobrać stąd plik: https://jbxgeo-my.sharepoint.com/:x:/g/ ... A?e=lOe3i4
i pobrany plik zamienić w katalogu C-GEO/bin . Po ponownym imporcie budynki powinny importować się poprawnie. Plik będzie też dodany w kolejnej akutalizacji.
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Błędny budynek

Post autor: Tomek83 »

A można inaczej zapisać ten plik np w zip abym mógł go rozpakować w tym katalogu i podmienić. Obecnie przenosi mnie do zalogowania w programie exel i nie mogę tego zapisać.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Błędny budynek

Post autor: Jurek B. »

Tomek83 pisze: 13 gru 2023, 08:35 A można inaczej zapisać ten plik np w zip abym mógł go rozpakować w tym katalogu i podmienić. Obecnie przenosi mnie do zalogowania w programie exel i nie mogę tego zapisać.
Proszę nacisnąć prawy klawisz myszki na tym linku i wybrać "Otwórz w nowym oknie", potem będzie można zapisać przez "Zapisz kopię".
Pozdrawiam Jurek B.
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Błędny budynek

Post autor: Tomek83 »

Podmieniłem te pliki. Ten który pobrałem jest 2 razy mniejszy niż ten który mam w katalogu docelowym.
Założyłem nowe zadanie i chciałem jeszcze raz wczytać plik gml ale teraz wyskakuje błąd i nic nie chce się zaimportować.
Asia T.
Team
Team
Posty: 704
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Błędny budynek

Post autor: Asia T. »

Tomek83 pisze: 13 gru 2023, 08:58 Podmieniłem te pliki. Ten który pobrałem jest 2 razy mniejszy niż ten który mam w katalogu docelowym.
Założyłem nowe zadanie i chciałem jeszcze raz wczytać plik gml ale teraz wyskakuje błąd i nic nie chce się zaimportować.
kody2021.zip
(5.32 KiB) Pobrany 23 razy
Przesyłam spakowany w zip - proszę podmieniać plik na zamkniętym programie C-GEO. Jeśli będzie Pan miał nadal problem, prosimy o telefon do serwisu, najlepiej do mnie pod wewn.8.
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Błędny budynek

Post autor: Tomek83 »

Dziękuję za pomoc. Teraz wszystko jest OK.
ODPOWIEDZ