Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
chodys
____
____
Posty: 151
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Post autor: chodys »

Witam
Otrzymałem z PODGiK plik w formacie dxf wyeksportowany z TurboEWIDa. Wszystkie warstwy się importują do C-Geo za wyjątkiem warstw z zaworami (kod "SUUS26 - Zawór [XYZ, 390]"). Próbowałem już każdą opcję, która przychodziła mi do głowy ale nic z tego. Zasuwy wyświetlają się OK, a zawory nie chcą. Jakieś podpowiedzi? :)
Przy okazji pytanie techniczne, czy jest możliwość, żeby, przy imporcie pliku z TurboEWIDa symbole pojawiały się w C-Geo jako całe obiekty, z przypisanym kodem, a nie rozbite na pojedyncze linie (np drzewo nie ma kodu DLI, tylko składa się z kilku osobnych łuków)?
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Post autor: Jarek Bagnicki »

Też działam na terenie ODGiK gdzie mapę numeryczną prowadzi się w TurboMAPie. Więc taka funkcjonalność również mnie też by ucieszyła :). Podobny "mechanizm" bodajże był możliwy przy korzystaniu z importu na pomocą funkcji Auto Cad DXF stara wersja.
Połowicznym rozwiązaniem jest poproszenie ośrodka o GML, ale niestety w TurboMAPie jest wiele obiektów niezgodnych z rozporządzeniem ws GESUT, BDOT500 i MZ wiec część treści może się zgubić po drodze :(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Post autor: Jurek B. »

Przydałby się ten plik DXF, co do symboli to raczej ciężko będzie, ale zobaczymy.
Pozdrawiam Jurek B.
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Post autor: Jarek Bagnicki »

Link do mapy z PODGiK w Krakowie: https://www.dropbox.com/sh/g0qskgn3kjil ... DiK2a?dl=0
Niestety przy generowaniu pliku KCD w urzędzie tworzone są tylko warstwy na których są obiekty, a wiec plik KCD najprawdopodobniej nie zawiera wszystkich warstw. Plik DXF został utworzony za pomocą dema TurboMAPy.
Jak będę w ośrodku postara się uzyskać plik, w którym były by wszystkie warstwy.
chodys
____
____
Posty: 151
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Re: Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Post autor: chodys »

Problematyczna mapa: https://www.dropbox.com/s/6l4zij5e6bnfd ... D.dxf?dl=0

Nie wczytuje się warstwa "zawór (punkt)-SC"
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Post autor: Jurek B. »

chodys pisze:Witam
Otrzymałem z PODGiK plik w formacie dxf wyeksportowany z TurboEWIDa. Wszystkie warstwy się importują do C-Geo za wyjątkiem warstw z zaworami (kod "SUUS26 - Zawór [XYZ, 390]"). Próbowałem już każdą opcję, która przychodziła mi do głowy ale nic z tego. Zasuwy wyświetlają się OK, a zawory nie chcą. Jakieś podpowiedzi? :)
Przy okazji pytanie techniczne, czy jest możliwość, żeby, przy imporcie pliku z TurboEWIDa symbole pojawiały się w C-Geo jako całe obiekty, z przypisanym kodem, a nie rozbite na pojedyncze linie (np drzewo nie ma kodu DLI, tylko składa się z kilku osobnych łuków)?
Proszę pobrać aktualną wersję testową, zapisać do katalogu C-GEO i na niej sprawdzić czy te zawory się pokażą.
Pozdrawiam Jurek B.
chodys
____
____
Posty: 151
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Re: Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Post autor: chodys »

W wersji testowej importuje się już warstwa z zaworami, ale tworzy się tylko jedna linia zgodna z kątem obrotu danego zaworu (jeden bok kwadratu - symbolu zaworu).
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Post autor: Jurek B. »

Czy to np. taki zawór jak na poniższym obrazku? Jeśli jakiś inny to dobrze by było gdyby podał Pan współrzędne by łatwiej można się było zorientować.
Załączniki
Przechwytywanie.GIF
Przechwytywanie.GIF (258.03 KiB) Przejrzano 3821 razy
Pozdrawiam Jurek B.
chodys
____
____
Posty: 151
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Re: Import dxf/dwg z TurboEWIDa

Post autor: chodys »

Ten na obrazku to ZAS - Zasuwa liniowa [507] z K1 98, bez wypełnienia (obecnie "zamiennikiem" jest symbol okrągły, wypełniony SUUS25 - Zasuwa [ZAS, 507]), natomiast mi chodzi o symbol SUUS26 - Zawór [XYZ, 390] z nowego rozporządzenia (kwadratowy, wypełniony). Współrzędna do pliku dxf z mojego wcześniejszego posta: 5705715.86; 6452719.30
ODPOWIEDZ