Kody i symbole użytkownika

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Kody i symbole użytkownika

Post autor: Jarek Bagnicki »

Kilka tygodni temu zdefiniowałem sobie kilka własnych symboli i kodów. Niestety po zainstalowaniu aktualizacji zarówno kody jak i symbole zniknęły. Bardzo by mi zależało na ich odzyskaniu gdyż nadal pracuję nad projektem, przy którym korzystam z nich. Poza tym definiowanie własnych symboli za pomocą wbudowanego edytora jest kłopotliwe.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2014, 16:11 przez Jarek Bagnicki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kody i symbole użytkownika

Post autor: Jurek B. »

Jarek Bagnicki pisze:Kilka tygodni temu zdenominowałem sobie kilka własnych symboli i kodów. Niestety po zainstalowaniu aktualizacji zarówno kody jak i symbole zniknęły. Bardzo by mi zależało na ich odzyskaniu gdyż nadal pracuję nad projektem, przy którym korzystam z nich. Poza tym definiowanie własnych symboli za pomocą wbudowanego edytora jest kłopotliwe.
Niestety nie ma szans na odzyskanie jeśli nie zrobiło się kopii plików definicji.
Zestawy kodów i symboli są w dostarczane w całości przy aktualizacji, więc najlepiej zrobić własny zestaw kodów - pod inną nazwą niż standardowa, symbole zaś zachować osobno i po aktualizacji przenieść do standardowego zestawu symboli.
Pozdrawiam Jurek B.
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Kody i symbole użytkownika

Post autor: Jarek Bagnicki »

Akurat tak się składa, że jak definiowałem nowe symbole zapisałem sobie plik o rozszerzeniu COD. Tylko nie wiem jak go podczytać. Kody to już sobie dodam jeszcze raz. Nie za bardzo też wiem jak stworzyć własny zestaw kodów.
Dodatkowe symboli używałem przy rysowaniu szkiców i są to po prostu powiększone standardowe symbole. A może w C-Geo jest np. opcja wstawiania przeskalowanych symboli?
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kody i symbole użytkownika

Post autor: logis »

Dzień dobry,
własny zestaw kodów tworzy się w oknie Okno > Kody użytkownika. Jeśli nie chce się zaczynać od początku, tylko zmodyfikować któryś systemowy zestaw, np. do Mapy zasadniczej, to możemy go otworzyć w Okno > Kody, tam zapisać go pod własną nazwą ale rozszerzeniem cod. Potem ten plik cod otwieramy w Okno > Kody użytkownika. Modyfikujemy jak chcemy, zapisujemy, ostatecznie aby się nim posłużyć, wczytujemy go w Opcje > Parametry programu > Zestaw kodów.

Jacek
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Kody i symbole użytkownika

Post autor: Jarek Bagnicki »

Dzięki za podpowiedź ale niestety nie bardzo zadziałało. Wczytałem kopię pliku z kodami, którą miałem poprzez menu Okno -> Kody użytkownika. Wyświetliły się wszystkie standardowe kody + stworzone przeze mnie. Niestety nie można było ich wstawiać na mapę ani dodawać do punków. Tak jakby ich nie było w ogóle. Po restarcie C-Geo wszystkie kody z menu Kody użytkownika znikały. Stworzyłem więc od nowa symbole oraz zdefiniowałem ponownie kody zachowują te Kod_z i Kod_l jakie były pierwotnie. Niestety powiązanie z niestandardowymi kodami dla punktów już istniejących nie zachowało się wiec muszę jeszcze raz przypisywać kody :(
ODPOWIEDZ